Sidan innehåller reklam genom annonslänkar för Träningsmaskiner.com.

Endura Handskar SingleTrack

229 SEK

Pssst! Vill du ha den billigare? Logga in för att se om det finns några rabatter eller erbjudanden hos Träningsmaskiner.com

Den vadderade Endura SingleTrack Glove är en rejäl handske med smidigt knogskydd som är perfekta för dig som helst håller till ute bland stock och sten. Smidig ovandel i smidig stretch och ventilerande ribmesh med gedigna skyddspaneler samt slitstark handflata utan stoppnng med smart silikonprint för bästa grepp. En imponerande mångsidig handske med praktisk kardborrestängning som gillar tuffa tag och har all den smidighet som krävs för att ger dig den där direkta känsla med styret. Slitstark, stretchig och ventilerande ribmesh på ovandelen Knogskydd i neopren på ovandelen Gjuten TPU på ovansida för extra skydd Mesh web mellan fingrarna ger maximal ventilation Tunn handflata i slitstakt material för optimal känsla och kontroll Lätt att ta på sig tack vare det stretchigt materialet Silikonprint i handflatan för bästa grepp Förstärkt tumme Kardborrestängning vid handleden

Endura Handskar SingleTrack finns i följande kategorier: Cyklar Cykelkläder Cykelhandskar långa Upptäck fler kategorier inom sportprodukter
Endura Handskar SingleTrack tillhör varumärket Endura Upptäck fler varumärken inom sportprodukter
Endura Handskar SingleTrack finns att köpa hos Träningsmaskiner.com . Upptäck fler sportbutiker samt sportbutiker inom sportprodukter

Logga in och se vilka av dina vänner, följare och personer du följer gillar eller har köpt Endura Handskar SingleTrack

Vad tycker du om Endura Handskar SingleTrack ? Skriv en recension

Vänligen Logga in för att kunna dela dina tankar om Endura Handskar SingleTrack


Snabba leveranser

Våra användare upplever att Träningsmaskiner.com har snabba leveranser.

Återbetalningsbar

Du har alltid minst 14 dagars ångerrätt vid distansköp och oftast gratis retur.

Populär produkt

Fler är 10 personer har tittat på Endura Handskar SingleTrack det senaste dygnet.

Du kanske också är intresserad av:


GripGrab Handskar Racing InsideGrip Full FingerdeGrip Full Finger 9364
GripGrab Handskar Racing InsideGrip Full FingerdeGrip Full Finger 9364

GriGrab Racing är en avancerad mountainbikehandske med den geniala InsideGrip-tekniken för krävande cyklister som söker max ...

249 SEK
Rogelli Cykelhandskar MTB Adventureventure
Rogelli Cykelhandskar MTB Adventureventure

De smidiga och lätta Rogelli MTB Adventure Gloves är ett par smidiga cykelhandskar med långa fingrar som skapade för att ge ...

149 SEK
GripGrab Aerolite InsideGrip Long Finger Glove, Cykelhandskar långa
GripGrab Aerolite InsideGrip Long Finger Glove, Cykelhandskar långa

GripGrab Aerolite -långfingerhandske är framtagen med ett mål i sikte; att ta skapa den perfekta mountainbike-handsken för ...

355 SEK

Fler sportprodukter från Endura:


Endura Tröja SingleTrack S/S DamS Dam
Endura Tröja SingleTrack S/S DamS Dam

Den populära Endura SingleTrack S/S Jersey är en funktionell kortärmad cykeltröja med en modernt avslappnad men tight passf ...

148 SEK
Endura Handskar SingleTrack Windproof Windproof
Endura Handskar SingleTrack Windproof Windproof

Storfavoriten Endura SingelTrack Windproof Glove är ett par smidiga handskar som är perfekta för dig som gillar att hålla t ...

229 SEK
Endura Benvärmare Pro SL Leg Warmers IIg Warmers II
Endura Benvärmare Pro SL Leg Warmers IIg Warmers II

Här hittar du Benvärmare Endura Pro SL Leg Warmers II Black L-XL från varumärket Endura. Läs mer under specifikationen fö ...

499 SEK

Fler sportprodukter hos Träningsmaskiner.com:


Garmin Universal Carrying Case (Up To 7-Inch), GPS fodral
Garmin Universal Carrying Case (Up To 7-Inch), GPS fodral

PRODUKTBESKRIVNING Få ett hållbart allroundskydd för din navigator med den här smidiga bärväskan. Den här snygga svarta ...

183 SEK
Met Trenta 3K Carbon Black Red Metallic/Matt Glossy, Cykelhjälm
Met Trenta 3K Carbon Black Red Metallic/Matt Glossy, Cykelhjälm

MET Trenta 3K Carbon är en cykelhjälm för den yttersta eliten – eller för dig som bara vill ha det absolut bästa. De ...

2867 SEK
Suples Gladiator Wall Rope Pulley, Ribbstol tillbehör
Suples Gladiator Wall Rope Pulley, Ribbstol tillbehör

Baserat på friktionsresistens med ”oändliga rep” blir träningen av överkroppen mycket effektiv. Möjligheten att väva ...

2755 SEK

Upptäck fler sportprodukter:


Men's UA Blitzing, Black
Men's UA Blitzing, Black

Men's UA Blitzing - Tidlös baseballkeps från Under Armour!

223 SEK
Bell Span Matte Bright Blue, Cykelhjälm
Bell Span Matte Bright Blue, Cykelhjälm

Bell Span är en uppdaterad BMX-hjälm i skatestil i barnstorlek. Den har ett smidigt ställbart passningssystem som gör att den p ...

417 SEK
Brute Professional Swivel, Säckupphängning
Brute Professional Swivel, Säckupphängning

Högkvalitativt fäste för boxningssäckar.

242 SEK

Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Ta del av nyheter, tips, exklusiva erbjudanden och kampanjer!

Vi använder cookies för att tillhandlahålla funktioner på sajten. Genom att använda sajten tillåter du oss att använda cookies.

Läs mer