Sidan innehåller reklam genom annonslänkar för Bagaren och Kocken.

Ritzenhoff Brauchzeit Pils Ölglas 2st

344 SEK

Pssst! Vill du ha den billigare? Logga in för att se om det finns några rabatter eller erbjudanden hos Bagaren och Kocken

Ta en resa genom Tysklands rika ölkultur med Ritzenhoff Brauchzeit Pils ölglas. Denna uppsättning av två eleganta ölglas är skapad för att förbättra din ölupplevelse och föra in lite traditionell tysk mysighet i ditt hem. Havet är inspirationen bakom trycket på ölglaset och är en spännande dimension till din ölupplevelse. Designen på ölglaset Brauchzeit Pils är skapad med fokus på funktionalitet och estetik. Ritzenhoff är ett familjeföretag från Tyskland med en lång historia som sträcker sig tillbaka till 1904. Företaget tillverkar kristallglas i den lilla staden Marsberg i Tyskland.

Ritzenhoff Brauchzeit Pils Ölglas 2st finns i följande kategorier: Ölglas Upptäck fler kategorier inom köksprodukter
Ritzenhoff Brauchzeit Pils Ölglas 2st tillhör varumärket Ritzenhoff Upptäck fler varumärken inom köksprodukter
Ritzenhoff Brauchzeit Pils Ölglas 2st finns att köpa hos Bagaren och Kocken . Upptäck fler köksbutiker samt köksbutiker inom köksprodukter

Logga in och se vilka av dina vänner, följare och personer du följer gillar eller har köpt Ritzenhoff Brauchzeit Pils Ölglas 2st

Vad tycker du om Ritzenhoff Brauchzeit Pils Ölglas 2st ? Skriv en recension

Vänligen Logga in för att kunna dela dina tankar om Ritzenhoff Brauchzeit Pils Ölglas 2st


Snabba leveranser

Våra användare upplever att Bagaren och Kocken har snabba leveranser.

Återbetalningsbar

Du har alltid minst 14 dagars ångerrätt vid distansköp och oftast gratis retur.

Populär produkt

Fler är 10 personer har tittat på Ritzenhoff Brauchzeit Pils Ölglas 2st det senaste dygnet.

Du kanske också är intresserad av:


Spiegelau Beer Craft Tasting Kit 4 Pack
Spiegelau Beer Craft Tasting Kit 4 Pack

Känner du en öl-entusiast som ska firas eller bara förtjänar att skämmas bort lite extra? Då är detta kit den perfekta g ...

448 SEK
Spiegelau Craft Stout Ölglas 60 cl 4-pack
Spiegelau Craft Stout Ölglas 60 cl 4-pack

I samarbete med olika Stout-bryggerier har Spiegelau utvecklat det ultimata redskapet för att på allvar kunna njuta av en ri ...

399 SEK
Orrefors Merlot Öl- och vattenglas 60 cl
Orrefors Merlot Öl- och vattenglas 60 cl

I över 100 år har svenska Orrefors gjort glas av hög kvalitet från glasverket i Småland. Detta glas låter dig njuta av en ...

458 SEK

Fler köksprodukter från Ritzenhoff:


Ritzenhoff Sternschliff vitvinsglas, 2-pack
Ritzenhoff Sternschliff vitvinsglas, 2-pack

Set om två vitvinsglas i serien Sternschliff från tyska Ritzenhoff. Seriens design kännetecknas av en härlig optisk effekt ...

278 SEK
Ritzenhoff Sommersonett No. 17&18 vinglas, 2 st
Ritzenhoff Sommersonett No. 17&18 vinglas, 2 st

Tänk dig att sitta på terrassen en varm sommarkväll med ett glas svalkande rosé i handen - och vad är bättre än ett vack ...

408 SEK
Ritzenhoff Goldnacht champagneglas, NO:6
Ritzenhoff Goldnacht champagneglas, NO:6

Ett lyxigt set för de magiska stunderna i livet. Champagneglasen i Ritzenhoffs Goldnacht-serie har en elegant design som passa ...

249 SEK

Fler köksprodukter hos Bagaren och Kocken:


Mareld Handtagsskydd till stekpanna, brun
Mareld Handtagsskydd till stekpanna, brun

Uppgradera din köksutrustning med Marelds handtagsskydd för stekpannor. Med en längd på 14 cm och en öppning på 5 cm pass ...

149 SEK
Ankarsrum Assistent Original glasstillbehör 1,5 liter + spatel
Ankarsrum Assistent Original glasstillbehör 1,5 liter + spatel

Med det här glasstillbehöret till din Ankarsrum Assistent Original kan du njuta av hemmagjord glass på bara 20-30 minuter. D ...

1185 SEK
Eva Trio Professionell långpanna med galler 35 x 25 cm
Eva Trio Professionell långpanna med galler 35 x 25 cm

Eva Trio Professionell långpanna hjälper dig att nå ett perfekt resultat oavsett om du rostar grönsaker, steker kyckling el ...

438 SEK

Upptäck fler köksprodukter:


Georg Jensen Christmas Collection 2024 Ängel julprydnad, palladiumplätering
Georg Jensen Christmas Collection 2024 Ängel julprydnad, palladiumplätering

Inför den stämningsfulla julen 2024 presenterar vi en exklusiv ängelprydnad från Georg Jensens Christmas Collection. Denna änge ...

269 SEK
Ankarsrum AKM 6230 köksmaskin Mineral White + komplett Köttkvarn
Ankarsrum AKM 6230 köksmaskin Mineral White + komplett Köttkvarn

Diskret och personlig design kombinerat med högsta kvalité - en köksassistent att lita på!   Sedan Ankarsrum tillverkade sin fö ...

10385 SEK
Rosti Classic bred grytsked 27 cm, vit
Rosti Classic bred grytsked 27 cm, vit

Den här stora grytskeden från Rosti är designad med funktionalitet och mångsidighet i åtanke. Tack vare sin breda form passar s ...

59 SEK

Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Ta del av nyheter, tips, exklusiva erbjudanden och kampanjer!

Vi använder cookies för att tillhandlahålla funktioner på sajten. Genom att använda sajten tillåter du oss att använda cookies.

Läs mer